De Teide, de trots van Tenerife, met zijn 3.718 meter boven de zeespiegel de hoogste berg van Spanje, en UNESCO werelderfgoed.
Ondanks de dikke wolken die donderdagochtend boven het binnenland hingen besloten we om toch maar onze kans te wagen. Mocht het onderweg té slecht zijn, dan konden we altijd nog omkeren.
Maar onderweg was het prachtig helder weer, blauwe lucht en zon à volonté. De weg naar boven is zo mooi, grotendeels door de bossen. En boven de boomgrens heb je dan de enorme (versteende) lavavelden. Een waar maanlandschap.
De foto’s spreken voor zich (aanklikbaar).



























Eenmaal boven aan het basisstation aangekomen (op 2.356 meter hoogte) was het de bedoeling om de kabelbaan te nemen naar de top want van daaruit kan je het hele eiland overzien bij helder weer. En helder weer was het. Helaas …

Dit was de tweede keer dat we omwille van de weersomstandigheden niet naar boven konden (in 1984 lukte het ook niet). Ach, niet zo erg. Aan 37 euro per ticket zou het sowieso een duur uitstapje geweest zijn en de mooie zichten hadden we onderweg al genoten.
En we hebben donderdag nog meer moois gezien. Daarover later meer.
Ik stuur je logje door naar de zoon die er binnenkort ook op vakantie gaat en de kleinkinderen spreken al langer van de vulkaan die ze gaan ‘beklimmen’. Echt wel een schitterende omgeving. Jammer van het laatste stukje, maar inderdaad wel veel bespaard.
LikeGeliked door 1 persoon
De omgeving is inderdaad prachtig.
LikeLike
mooie opnamen van de rit omhoog
en wat centen uitgespaard
LikeGeliked door 1 persoon
Allebei waar.
LikeGeliked door 1 persoon
puur genieten daar
LikeGeliked door 1 persoon
Dat is zeker een indrukwekkende berg!
LikeLike
Daar zijn wij bij ons vorig bezoek niet geraakt, helaas. Moet je niet vertellen waarom. Je prachtige foto’s maken dit een beetje goed. Dankjewel.
LikeGeliked door 1 persoon
Graag gedaan.
LikeLike
De moeite om eens te bezoeken.
LikeGeliked door 1 persoon
Zeker. De rit er naartoe was al meer dan de moeite.
LikeLike
Een flinke wandeling zeg. Maar prachtige foto’s. Was nog fris boven denk ik.
LikeGeliked door 1 persoon
Niet gewandeld hoor, met de auto naar boven. Van zeeniveau naar +2000 meter, dat overleef ik niet. 12 graden boven maar met de zon voelde het heerlijk warm.
LikeGeliked door 1 persoon
Mooie foto’s heb je daar genomen.
LikeGeliked door 1 persoon
Merci
LikeGeliked door 1 persoon
Met die uitgespaardecentjes konden jullie al een terrasje doen. Ik wist niet dat je tot zo hoog kon rijden. Mooie uitzichten in elk geval.
LikeGeliked door 1 persoon
Veel terrasjes zelfs!
LikeLike
Prachtig! Super mooi zijn alle foto’s 😊
LikeGeliked door 1 persoon
Dank je
LikeLike
De enige keer dat ik de top zag was vanuit het vliegtuig
LikeGeliked door 1 persoon
Ook prachtig. Toen wij hier aankwamen was het zwaar bewolkt. We moesten zelfs nog een extra rondje vliegen omdat het wolkenpak te dik was om erdoor te vliegen, in combinatie met de harde wind.
LikeLike
Best wel duur: 37 euro per ticket! Ik weet niet of ik dat wel zou doen… ik denk dat ik gewoon genoegen zou nemen met het uitzicht dat jullie hadden.
Mooie foto’s weer.
LikeGeliked door 1 persoon
Ik vond het ook niet erg dat we niet naar boven konden. Vond de prijs ook overdreven.
LikeLike
Wij waren er een aantal jaar geleden. Mooie plek!
LikeGeliked door 1 persoon
Heel mooi.
LikeLike
Wat is het daar prachtig!
LikeGeliked door 1 persoon
Dat is het zeker.
LikeGeliked door 1 persoon
Dat is zeker een pittig prijsje voor die kabelbaan. Maar ja , die kosten moeten natuurlijk goedmaken dat ze vaak door het weer geen inkomsten hebben.Het bovenste stuk is wel onherbergzaam gebied, ik weet niet of het kabelbaantje nog iets toe zou voegen aan uitzicht.
LikeLike
Een prachtige plek maar vaak erg winderig… vaak de reden dat de kabelbaan niet kan gebruikt worden. Wij maakten het ook mee in 1980. Maar ook aan de voet van de berg, waar trouwens de film van “De 10 geboden” is opgenomen is het prachtig. Je foto’s tonen dit dan ook duidelijk. Geniet nog van jullie verblijf.
LikeGeliked door 1 persoon
Morgen naar huis. Het is genoeg geweest. Te passief voor ons doen.
LikeLike
Soms krijg je van bepaalde plaatsen de indruk dat je er niet welkom bent, he? De eerste keer zijn we bijna letterlijk van de Mont Lozère gedonderd. De tweede keer kregen we er serieuze autoschade door een grote rolkei die net achter een bocht op de weg lag en onze carterplaat kapotscheurde. Gelukkig was het enkel de plaat en niet wat ze moest beschermen, maar de lol was eraf. Pas bij poging 3 lukte het ons, al moesten we ons tevreden stellen met een (mooie, lange) wandeling langs tientallen megalieten in een dikke mist …
LikeGeliked door 1 persoon
Een derde poging komt er niet hoor. Ik heb er nu wel gezien.
LikeGeliked door 1 persoon
Wauw, wat mooi!
LikeGeliked door 1 persoon
Was een mooie uitstap.
LikeLike
Wat is het daar mooi!
LikeGeliked door 1 persoon
Heel ruig vooral.
LikeLike